אדריכלות ירוקה

אדריכלות ירוקה היא אדריכלות שתעסוק בתכנון ובניית מבנים ברי קיימה.
מבנים שהשפעתם על הסביבה מופחתת. אדריכלות ירוקה תתרכז בכל האספקטים התכנוניים שעשויים להשפיע על המבנה במימד שקשור באינטראקציה בין הבית לסביבתו. בין היתר למיקרו אקלים הסביבתי בו הוא נמצא ובין הבית לכדור הארץ.

הנקודה הראשונה בפן התכנוני תעסוק בטופוגרפיה של אתר הבנייה. גובה האתר כיווני רוחות כווני שמש, הצללות.
העמדת הבית בהיבט הירוק תבוסס על שימוש מירבי ומיטבי במיקרו אקלים הקיים. השאיפה תהיה למקסם את הרוחות על מנת לאפשר אוורור טבעי של הבית. למקסם את כניסת התאורה הטבעית והצללות.
גובה "00" של הבית הוא גורם משפיע ביותר. הרמת הבית בכמה עשרות סנטימטרים יכולה להיות בעלת השפעה דרמטית.
המימד התכנוני המהותי ביותר היא החלטה על אופן בניית קירות הבית והגג. תכנון ירוק ישאף לתכנן בית בעל קירות מבודדים טרמית, וגג מבודד ומאוורר.
בידוד קירות ניתן להשיג על ידי החדרת חומרי בידוד נפחיים וחומרי בידוד מחזירי קרינה.
חומרים מסוג זה יהוו מחסום מפני חום שחודר לבתים באופן של הולכה וקרינה.

בידוד נכון של גג הוא אומנות בפני עצמה.
את הגג יש ראשית כל לאוורר, יש לאפשר שחרור אויר חם מחלקו העליון של הגג. בנוסף לאוורור יש חובה ליישם מתחת לרעפים חומר בעל יכולת גבוהה להחזר קרינה.
בגגות שטוחים יש ליישם לוחות בידוד מונעי הולכת חום, מתחת לשכבת האיטום.

באדריכלות ירוקה השאיפה תהיה לבחור בחומרי גמר לחיפויים פנים וחוץ, מסוג חומרים "נושמים". חומרים שיכולים להעביר אדים שנוצרים בתוך המבנה החוצה.
אדריכלות ירוקה תתייחס לסביבת הבית, עצים להצללה וגם מחזור מים אפורים הם מים שנאספים מכיורים ואגניות רחצה ועוברים טיפול מתאים, לפני שהם נשלחים להשקיית הגינה.

באוסטק שמיר אנו מתמחים בבניית "בתים ירוקים" כבר מעל 30 שנה.
האדריכלים אשר עובדים עם החברה, מומחים בכל הקשור בבנייה ירוקה והחשוב ביותר הוא שהם מבינים אילו אלמנטים בבנייה הירוקה מהווים יתרון כלכלי עבור הלקוח.