איכות הסביבה

בנייה ירוקה במהותה היא בנייה ידידותית לסביבה, הנקראת גם לעיתים בנייה אקולוגית. כוונתה של בנייה זו היא שלבתים הנבנים ישנה השפעה מופחתת על הסביבה. סגולותיו של הליך הבניה הירוקה מתבטא בצרכי תחזוקה מינימאליים תוך שמירה על איכות הסביבה. אלמנטים ירוקים בעת בניית הבית מניבים תועלת כלכלית לדיירים כגון: נוחות אקלימית, הפחתת בחשבונות החשמל, המים והגז, והוצאות נמוכות יותר על תחזוקת המבנה לאורך שנים.

בתכנון ובניית של כל מבנה, ישנה חשיבות רבה לשיקולים אדריכלים והנדסיים סטנדרטים. לאלה מוסיפים גם שיקולים של ניתוח טופוגרפי אקלימי וסביבתי המשפיעים על המבנה. מחשבה רבה מושקעת באופן העמדת המבנה ומיקומו במגרש מבחינת גובה, טופוגרפיה, כיווני אוויר ותאורה, זאת על מנת להשיג ניצול מרבי של אנרגיה סולרית, אור טבעי ובמיוחד אוורור טבעי.

בניה ירוקה מתחילה בבחירת חומרי הגלם- ברגע שחומרי הגלם בעלי עמידות רבה ומשלבים חוזק עם גמישות, כך גם הבית ייסדק פחות, יחזיק מעמד לאורך זמן ללא פגמים. חומרי בניה שמקורם במחזור כמו פרופילי הפלדה הנועד לשלד המבנה – לבניית הקירות והגגות. מאופיינת בעמידות המבנה בפני טרמיטים ומזיקים אחרים. חומרי הבנייה הינם אנטי אלרגניים, עמידים בפני עובש ואינם רעילים.

באוסטק שמיר אנו הופכים את הסלוגן של בנייה ירוקה לדבר פרקטי ומיישמים אותו בבתים שאנו בונים, הלכה למעשה. הניסיון שלנו בבנייה, לאורך יותר מ 20 שנה ומאות בתים, מאפשר לנו להפוך את המילים "בנייה ירוקה" מסלוגן, לדבר אמיתי.