בנייה ירוקה למען סביבה איכותית יותר

את הקמפיין נגד עישון פאסיבי ודאי יצא לכם להכיר. אותו קמפיין המציג את ה"ביישן" כנפגע הפאסיבי מן העישון הסובב אותו בעוד הוא נמנע מלהעיר או לבקש מן המעשן לכבות את הסיגריה. הקמפיין תפס תאוצה וחלחל לרבים שהבינו והפנימו את הסכנות הטמונות בעישון פאסיבי על סוגיו השונים.


בנייה ירוקה סביבה ירוקה

קמפיינים המעודדים חיסכון במים מלווים אותנו רבות בשנים והם מוכרים לכולם בדרישות המחמירות שהם מציגים לנו ובמצב הקשה אותו הם מתארים. בנוסף, קמפיינים לעידוד מחזור נפוצים למדי וחלקם הפכו למוכרים למדי תוך שהם מדגישים את חשיבות המחזור ואת הסכנות הכרוכות באי – מחזור.

אך מה לגבי הקמפיין לעידוד בנייה ירוקה? האם נתקלתם בקמפיין שכזה? סביר להניח שלא והסיבה לכך מעידה יותר מכל על כוחה של בנייה ירוקה. במהלך השנים האחרונות, ממש מתחת לרדאר, הפכה בנייה ירוקה לאחד מן הטרנדים המובילים בעולם הבנייה ובה בעת לאחד הכלים הסביבתיים המועלים והאיכותיים ביותר.

במהלך הקמת בניין או בית, נגרמים לסביבה נזקים עצומים שפוגעים הן בסביבה הקרובה לאתר הבנייה והן בסביבה בכללותה. כל מי ש"זכו" בעברם לגור בסמיכות לאתר בנייה מכירים בדיוק את הנזקים הנגרמים לכל תושבי הסביבה. לכלוך בלתי נגמר המצטבר על החלונות והתריסים, רעש בלתי פוסק במשך כל שעות היום אשר טורד את מנוחת כל השכנים, פסולת בנייה המצטברת בכל האזור ואף מוצאת את עצמה פעמים רבות מתגלגלת ברחובות הסמוכים לאתר הבנייה. בכל הנוגע לפגיעה באיכות הסביבה, הרי שהדברים ברורים, זיהום האוויר הנגרם על ידי כל הפגיעות אשר תיארנו זה עתה, פוגע כמובן לא רק בסביבה הקרובה לאתר הבנייה אלא באיכות הסביבה כולה – החל מבעלי החיים הנמצאים בסמיכות לאתר הבנייה וכלה בחור באוזון שנדמה לנו כמרוחק ומנותק.

אך הקמת הבית איננה הפגיעה היחידה באיכות הסביבה. גם כשתמה הבנייה והדיירים נכנסו לביתם החדש, ניתן עדיין לצמצם משמעותית את הפגיעה בסביבה. תהליכי בנייה ירוקה מסייעים לנו בדיוק במטרות הללו, החל משלב הקמת המבנה וכלה במחייה בו. זאת באמצעות טכניקות ייחודיות ותכנון נכון של המבנה, אשר מתחשב באיכות הסביבה מבלי להתפשר אפילו כהוא זה על איכות החיים של הדיירים העתידים לדור בו. כיצד אם כן מתבצע תהליך הבנייה של בנייה ירוקה?

ובכן ראשית, תכנון המבנה נעשה תוך התחשבות מלאה באיכות הסביבה. במהלך התכנון ננסה להביא לכך שדיירי הבית יצמצמו במידת הניתן את השימוש באנרגיה ובמשאבים מתכלים וישתמשו יותר באלמנטים טבעיים על מנת לשפר רווחתם. בנוסף, בכל הנוגע לתהליכי הבנייה עצמם ולפגיעה אשר הם מהווים לסביבה, הרי שגם שם בנייה בשיטת בנייה ירוקה מצמצמת משמעותית את הפגיעה בסביבה.

  • על מנת לצמצם את השימוש בחשמל בבית, יתוכנן ויוקם הבית בכיוון כזה המאפשר ניצול מרבי של אור שמש טבעי שיחדור דרך החלונות ויחסוך את הצורך בהדלקת מנורות ושל אוורור טבעי ואיכותי, אשר יחסוך בוודאי את השימוש במזגן.
  • בכל הנוגע למיזוג הבית או חימומו, ישנו פתרון נוסף הבא לידי ביטוי בשיטת בנייה ירוקה. במהלך הבנייה נדאג לבידוד תרמי של הקירות, הגג והחלונות ובכך נשפר את מיזוג האוויר בבית וננסה לצמצם עוד יותר את הצורך בשימוש במזגנים.
  • במהלך בנייה ירוקה משתמשים אך ורק בחומרים הניתנים למחזור, ידידותיים לסביבה ואינם פולטים גזים רעילים לאוויר.
  • בכל הנוגע לפסולת הבניין הרי שגם היא מובלת למחזור.

כך שאם הסביבה חשובה גם לכם ואתם עומדים בפני בחירה של חברת בנייה להקמת המבנה הדרוש לכם, קחו בחשבון להצטרף לטרנד הבנייה הלוהט ולבחור חברה המתמחה בתהליכי בנייה ירוקה.