הגשמת חלום למשפחת דבי במושב הדר עם

לחצו על התמונה להגדלה

בית בנוי לתפארת, מתוכנן נכון ובנוי בקונספציה של בניה ירוקה. כמשפחה שבונה איתנו כבר בית שני (הבית הראשון נבנה לפני 20 שנה והוא נמכר לאחרונה), היה חשוב למשפחת דבי לקחת את כל היתרונות מהבית הראשון ולממש אותם גם בבית החדש שנבנה על נחלה במושב הדר עם. שיפור ושדרוג בתים זו התשוקה והמומחיות שלנו, במיוחד בבנייה ירוקה ובשיתוף עם בעלי מקצוע שיש להם מיומנות, יכולות, איכות, ידע וניסיון ללא רבב. אז הנה השלבים לפיהם עבדנו, והתוצאות לפניכם:

שלב א' – תכנון קפדני ומושקע הכולל ניתוח טופוגרפי, לפי תפיסת בניה ירוקה 

ההתחלה הייתה בעבודת תכנון קפדנית של אדריכלית ליאת באר, לאחר מכן ערכנו ניתוח טופוגרפי של הקרקע כדי להגיע לניצול מקסימלי של זרימת אויר ותאורה טבעית, וכמובן העמדת הבית הפרוס בקומה אחת על פני כ-250 מ"ר הייתה אלמנט חשוב בתפיסה הירוקה הכללית של הפרויקט.

שלב ב' – בניית בית מבודד טרמית ואקוסטית

  • לצורך כך נבנו קירות מרובדים בשיטת אוסטק שמיר בה הקירות כללו שכבת של בידוד טרמי נפחי, שכבה של בידוד טרמי רפלקטיבי, במשולב עם כיס אוויר.
  • מעטפת חיצונית נבנתה בלבני חרס בלגיות תוצרת מפעלי Vandersanden, בלגיה.
  • עובי קיר חיצוני כ – 30 ס"מ. זהו קיר חזק ויעיל מאוד מבחינה טרמית ואקוסטית.
  • את הבית כיסה גג רעפים, הגג מהווה חזית חמישית לבית. בחזית זו טיפלנו בשיטה של הרכבת רדיד אלומיניום תלת שכבתי עם שילוב של שתי שכבות המכילות בועות אויר מתחת לרעפים. באופן זה אנו מונעים את החום שמחדירה השמש הישראלית לחלל הבית.
  • כמובן שדאגנו לגג מאוורר היטב, כזה שיכול לשחרר את החום שנאגר בו.

אופן הבניה שלנו מבטיח בית מבודד טרמית שגורם באופן ישיר להוזלה משמעותית בחשבון החשמל החודשי: מעל 30% חסכון חודשי! גם במונחים שנתיים וגם בטווח הארוך של חיי יושבי הבית, מדובר בהרבה מאד כסף שנחסך.

שלב ג' – לקטוף את הפירות, במקביל לשימוש בבנייה ירוקה

  • בנייה ירוקה כוללת חומרים ידידותיים לסביבה ובהם ניצבי הפלדה שמשמשים לקירות הבית ומקורם בתעשיות מחזור, בעיקר מרכבים ישנים שהופכים לאלמנטים בתעשיית הבנייה.
  • הלבנים בהם אנו מחפים את הבית מיוצרים מחומר טבעי בעל יכולת מחזור של 100%, כך שלשמחתנו ייצרנו בכל תהליך הבנייה מעט מאוד פסולת בנייה.
  • כמות הפסולת שיצרנו הוא כ-2 משאיות פסולת בלבד שפונו לאתר מוסדר כאשר בבנייה קונבנציונלית נוצרים כמויות גדולות של פסולת – פי חמש מבית זהה.

לסיכום

חברת "אוסטק שמיר" בעלת ותק של מעל 25 שנה בבניית בתים, מאות לקוחות מרוצים ומומחיות רבה, הייחודיות שלנו היא שילוב של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שיטות בניה חדשניות וחומרים איכותיים ומתקדמים, אשר יחד מייצרים חווית בניה מושלמת עטופה בשקט נפשי ונחת, אשר תלווה אתכם שנים רבות קדימה.

נשמח לייעץ לכם ולבנות לכם את בית חלומותיכם, בכל פרויקט שהוא. לקריאה אודות תהליך בניית בית אצלנו על כל שלביו ושלל אפשרויותיו, לחצו כאן. בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בגלריית פרויקטים נבחרים שלנו וכמובן ליצור עמנו קשר בכל שאלה ועניין, אנו פה לרשותכם.