הלבשת בתים פרטיים

במאמר הבא, אנו נרחיב על תחום הלבשת בתים פרטיים, התחום האמנותי יותר והססגוני בבניית בתים פרטיים. אנו נעניק את הבמה לאחד הספקים המובילים שלנו "יוריסטה" המתמחים בפרקטים, וילונות טפטים ושלל מוצרים להלבשת הבית. השיתוף פעולה בין אוסטק שמיר ויוריסטה נמשך למעלה מ-20 שנה, יחד ביצענו מגוון מקסים ומעניין של פרויקטים לאורך השנים.

הלבשת בתים פרטיים

לאחר שיפוץ או בניית בית פרטי, אנו מתפנים לחשוב על העיצוב הפנימי – הלבשת הרצפה, הקירות והחלונות יהוו את עיקרי העיצוב והגדרת הקו הכללי של עיצוב הבית. במאמר הבא, נסקור את כל אחד מהתחומים 🙂

מעבר לכך, לכל מי שרוצה להתרשם – תוכלו למצוא מבחר עצום של פתרונות עיצוב לבית באולם התצוגה של "יוריסטה סנטר"- נשמח לראותכם!

עיצוב בתים פרטיים

הלבשת הרצפה

הרקע של כל הבית והבסיס לכל הרהיטים ושאר הצבעים בחלל. כיום, ניתן לחפות את הרצפה במספר סוגים של פרקטים:

  • פרקט עץ טבעי.
  • פרקט למינציה.
  • פרקט פולימרי עמיד למים.

פרקט עץ טבעי – כנחלת הכלל, כיום ניתן לחפות רצפה בפרקט איכותי וטוב והכניס את הטבע הביתה מבלי לשבור את הכיס. פרקט עץ איכותי או מה שנקרא בשפה המקצועית –  פרקט תלת השכבתי, הוא בעצם לוחות פרקט העשויים מ-3 שכבות של עץ בגמר של שמן או לקה וברמות מיון שונות (רמות מיון מתייחס לגודל העיניים והביקועים של העץ). מחירי הפרקט מושפעים מסוג העץ, זמינותו, סגנון הגמר שלו וגודל הפלטה – ככל שהפלטה ארוכה יותר רחבה יותר ועבה יותר (כלומר, עשויה מחתיכה אחת מובחרת של עץ) כך הפרקט יהיה יוקרתי יותר לעומת סטריפים אשר במקרה זה כל פלטה של פרקט עשוייה ממספר רב של חתיכות עץ. פרקט תלת שכבתי נע בין 10 ל-20 מ"מ עובי כאשר השכבה העליונה הנראית לעין בדרך כלל בעובי של בין 2.5 ל-4 מ"מ. העץ הנפוץ ביותר הוא אלון וניתן לקבלו באין סוף גיוונים וצבעים אשר יתאימו לכל חזות וחלום עיצובי בו תחפצו, ניתן היום גם לרכוש פרקט תלת שכבתי מעץ טבעי מעצים של דובדבן, מייפל, אירוקו, ג'טובה, מירבאו ועוד. את הפרקט התלת שכבתי ניתן להתקין בשתי שיטות.

  • שיטת התקנה בהדבקה – הדבקת קורות הפרקט ישירות לרצפה – פעולה זו מקבעת את הפרקט למקומו ומבטלת לו את התנועה לחלוטין – שיטה זו מומלצת בחללים גדולים של 100 מ"ר ומעלה כאולם אחד.
  • שיטת התקנה צפה – התקנת הפרקט על גבי תשתית ספוג אקוסטית המיועדת לפרקט, בשיטה זו הפרקט מגיב יותר לשינויי מזג האוויר ולכן רצוי שיתקין זאת בעל מקצוע איכותי ומקצועי. בשיטה זו קל משמעותית לבצע תיקונים ושינויים אם יש בהם צורך.

פרקט למינציה – גרם למהפכה בענף הריצוף והפך בשנים האחרונות למוצר שווה לכל נפש.כיום קיימים בשוק אלפי סוגים שונים של פרקט למינציה ולכן נשאר רק לבחור. פרקט למינציה הוא בעצם מוצר העשוי משאריות העץ מהמפעלים HDF – העץ נטחן ונדחס לפלטה חדשה עליה מודפסים כל הדוגמאות שניתן לחשוב עליהן ומעל הכל מגיעה שכבת הגנה חזקה המגנה על כל המוצר מפני מכות ושריטות. שכבת ההגנה הזו מגיעה ב-3 רמות חוזק AC3, AC4 AC5.

  • AC3 – מוצרים המיועדים לצריכה בייתית – כמעט ולא קיימת היום בשוק.
  • AC4 – מוצרים המיועדים לצריכה תעשייתית – הרוב השולט בשוק הפרקטים.
  • AC5 – מוצרים המיועדים לצריכה תעשייתית כבדה – מוסדות אולמות אירועים וקניונים.

היום בשוק שולטת רמת השחיקה AC4 אשר משתמשים בה בבתים, חנויות ומשרדים.

כאשר בוחרים פרקט למינציה חשוב לשים לב לעובי הקורות – עובי הפלטות עצמן. העובי צריך לנוע בין 8 ל-12 מ"מ. אל תתפשרו על פחות מ-8 מ"מ אלו סחורות ישנות מאוד ולא מאוד איכותיות.

פרקט למינציה איכותי מיוצר באירופה, ניתן למצוא בארץ פרקטים מבלגיה, אוסטירה, גרמניה, שוויץ וכדומה.

את הפרקט מתקינים בשיטה צפה על גבי תשתית ספוג אקוסטית. הרצפה עליה מותקן הפרקט חייבת להיות ישרה ומפולסת. ישנם גם תשתיתיות מיוחדות אם יש צורך ספציפי בהגבהה נוספת או באקוסטיקה מיוחדת כמו חדרי הקלטות.

פרקט פולימרי – הינו פרקט עמיד למים אשר ניתן ליישמו במרפאות, במשרדים ואפילו בחדרי מקלחת. הפרקט הפולימרי הינו רצפה צפה ללא הדבקה ומיושם ישירות על הרצפה. הפרקט הפולימרי הינו מוצר אקוסטי, חזק ועמיד אשר נכנס לקטגוריית HAVY DUTY ויכול לתת פתרון נפלא למוסדות ואולמות גדולים המשמשים כמו גדולה של אנשים.

טיפים לבחירת פרקט

בין אם תבחרו בפרקט עץ טבעי, פרקט למינציה או פרקט פולימרי חשוב לחשוב על החיבור שלו עם שאר הריהוט והעיצוב הכללי. לדוגמא אם הריהוט כהה, והחדר חשוך רצוי לבחור פרקט בהיר כדי שיכניס קצת אור ויתן לריהוט הכהה את הרקע אותו הוא צריך. אם הריהוט בהיר ניתן לבחור הן בפרקט בהיר שייתן מראה מאוד נקי ואלגנטי והן בפרקט כהה שייתן מראה חמים עד כפרי (תלוי בגוון הפרקט). אנו מזמינים אתכם להתרשם מהמגוון הגדול בארץ של פרקטים מעץ טבעי, פרקטים למינציה ופרקטים פולימריים, באולם התצוגה של יוריסטה סנטר. הצוות המיומן והמקצועי ישמח לעזור לכם בבחירה ולסייע בהתלבטויות.

הלבשת הקירות

הטפטים המעוצבים נגישים היום ומגיעים במגוון עצום של הדפסים, טקסטורות, מרקמים וצבעים אשר יקפיצו כל חלל בבית. באולם התצוגה שלנו תוכלו לדפדף על כוס קפה בלמעלה מ-600 קטלוגים של טפטים מעוצבים. הטפטים מיוצרים באירופה ובארצות הברית ומיועדים ליישום על קיר חלק ונקי ללא סדקים.

  • ניתן למצוא טפטים בדוגמאות קלאסיות, טפטים מודרניים, טפט דמוי בריקים, טפטים פרחוניים, טפט גאומטרי, טפטים בסגנון רטרו, טפט מדליונים רומנטי טפטים בדוגמאות רבות של פסים ועוד ועוד.
  • מבחינת מרקמים ניתן למצוא טפטים חלקים, תלת ממדיים, טפטים דמוי קטיפה ועור ועוד ועוד. הטפטים מיושמים על הקיר באמצעות דבק טפטים ידידותי ובטיחותי ללא ריח וניתנים להסרה ללא פגיעה בקיר.

ניתן לחפות בטפטים קירות וחדרים שלמים, חצאי קירות עם גימור של דקור או בורדר או בתוך מסגרות כתמונות בייצור אישי. בעצם כל מה שניתן לחשבו עליו ניתן להשיגו באמצעות טפטים דקורטיביים לקירות.

הלבשת החלונות

כיום ניתן למצוא שלל פתרונות הצללה והאפלה לכל חלון ופתח. אנו מייצרים ותופרים וילונות בד לפי הזמנה בהתאמה מושלמת לכל חלון וויטרינה אשר ישרו על החלל אווירה רומנטית קלילה ורכה, בנוסף מייצרים לפי מידה שלל פתרונות הצללה והאפלה שאינם וילונות בד נשפכים כגון: וילונות ונציאניים – תריסים מאלומיניום, PVC או עץ, וילונות ורטיקאליים, וילונות דואט ופליסה מבד, וילונות לייט סקרין, וילונות גלילה ווילונות רומאיים.

בכל אחד מהמוצרים הללו ניתן לבחור בין הצללה – כניסה של אור תוך קבלת פרטיות מלאה מול האפלה – החשכה של החלל ושליטה באור. הייצור האישי מתייחס לדגשים, כיוונים, וזוויות של כל חלון וחלון.

מקווים שנהנתם! נשמח לשרת, לעזור ולסייע

יוריסטה סנטר, המלאכה 32 אזור תעשייה פולג נתניה

09-88-570-82/3 WWW.Y-C.CO.IL

א-ה 7:00-18:30, ו 8:00-13:00