מדידת טמפרטורה בבית לאורך שעות היממה

המדידה בבית של אוסטק שמיר במושב בעמק חפר. המדידה בוצעה בעזרת טרמומטר עם שני חיישנים, אחד בתוך הבית ואחד חיצוני. טווח הטמפרטורה שנמדד: ב 6:00 בבוקר, בתוך הבית נמדדה 19.2 מעלות צלסיוס ובחוץ, 10.1 מעלות צלסיוס. בשיא החום בשעה, 14:39, נמדדה בחוץ 35.4 מעלות צלסיוס ובתוך הבית, 23.5 מעלות צלסיוס.

בבית לא פעל במהלך היום מכשיר חימום או קירור מכל סוג. לאחר רדת החשיכה, בשעה 23.08 , נמדדה בחוץ 13.6 מעלות צלסיוס ובתוך הבית 22.4 מעלות צלסיוס. טווח הטמפרטורה בחוץ , הגיע למקסימום של 25.3 מעלות צלסיוס.

במהלך היום ובתוך הבית, של 3 מעלות צלסיוס. הבידוד הטרמי האיכותי, הכולל בידוד כפול של הגגות וכן בידוד של קירות חיצוניים מאפשר תנודתיות טמפרטורה נמוכה ביותר במהלך היום בתוך חלל המגורים, בעוד שבחוץ ישנה תנודה גדולה בין טמפרטורת מקסימום למינימום. התנודתיות המנימלית בתוך הבית, היא הגורם העיקרי לנוחות אקלימית מירבית ובעיקר לחסכון ניכר בחשבון החשמל.

בחורף נדרש מעט מאוד חימום, אם בכלל ובקיץ נדרש מעט מאוד מיזוג, אם בכלל. בידוד איכותי, במשולב עם תכנון נכון של אוורור ותאורה טבעית, הם אבני יסוד בבתים שנבנים על ידי אוסטק שמיר ברחבי הארץ. כותב : דרור שמיר מנכ"ל אוסטק שמיר בע"מ