ראיון עם האדריכל עומרי דודש

1. באיזה גיל ידעת כי הייעוד שלך הוא להיות אדריכל?

בגיל 17, חשבתי שאני רוצה להיות אדריכל.

בין סיום התואר הראשון בחו"ל לבין המשך הלימודים בטכניון, ידעתי שאני רוצה להיות אדריכל.

ידעתי שזה ייעודי – רק אחרי שסיימתי את תכנון הבית של הלקוחות הראשונים שלי…

2. האם אדריכלות היא מקצוע או תשוקה?

מאמין שעבורי היא האיזון הנכון שבין השתיים.

כנראה שבשנים הראשונות זה בעיקר תשוקה ועם הניסיון זה מתפתח לשילוב הנכון.

אדריכל טוב אמור להיות איש מקצוע מנוסה ורב-תחומי, בעל תשוקה רבה.

3. מהו הסגנון האדריכלי האהוב עליך?

אצלי זה השילוב של המודרניזם הסקנדינבי והמינימליזם היפני – מוקפד ומאופק העושה שימוש חומרים טבעיים כל הניתן, זאת תוך ניסיון מתמיד להתאים את הגישה הזו לקונטקס המקומי. שרון, לעומת זאת, קרובה יותר לסגנון הכפרי המעודן, שילוב בין מקומי לטוסקני.

4. תן שלושה טיפים לבונה הטירון?

  • לבנות צוות מקצועי כבר בתחילת הדרך המורכב מאדריכל – מהנדס- קבלן, שיודעים לעבוד בשילוב מקצועי כתף אל כתף לאורך כל התהליך ולהוביל אתכם בצורה חוויתית ונעימה לאורך כל הפרויקט מתחילתו ועד סופו, לתוצאה שהוא בית החלומות, הקן המשפחתי שלכם שתפור עליכם מכל הבחינות ומשקף את המשפחה, הצרכים שלה והמהות שלה. מקום שתוכלו לקרוא לו בסוף התהליך "הבית שלנו".
  • לבוא לתהליך פתוחים, מודעים לעצמכם ונכונים לחוויה. זו אחת המורכבות, והמדהימות שתעברו
  • להגדיר לעצמכם ולצוות שלכם תקציב אמיתי, כזה שתוכלו לעמוד בו. לדאוג להבטיח, מוקדם ככל הניתן וטרם תחילת הבניה, שאכן תעמדו בו

5. איך אתה רואה את שיתוף הפעולה עם אוסטק שמיר בשנתיים הקרובות?

אנחנו משתפים פעולה עם "אוסטק שמיר" זו שנה 11, והוא מתאפיין בגידול עקבי ויציב בהיקף העבודה. מה שכן משתנה בצורה מורגשת יותר זה אופי הפרויקטים, היקפם ומורכבותם. מאמין שמגמה זו תמשך ואף תגבר בשנים הקרובות.

6. היכן תהיה בעוד עשר שנים מבחינת התפתחות אישית

אנחנו כ- "Studio Arcasa", עוסקים ומתמחים כבר שנים בפרויקטים מיוחדים שבתחום בתי המגורים הפרטיים. מדובר בתחום אותו אנחנו אוהבים ובנישה אותה בחרנו באהבה.

מקווים לראות את עצמנו ממשיכים לשלב את האיזון של התשוקה לעשות את מה שאנחנו אוהבים עם ידע וניסיון מתקדם, בשילוב עם טכנולוגיות מתקדמות, ידידותיות לכדור הארץ ולסביבה. להמשיך לבנות בתים טובים למשפחות חמות.