עיצוב המטבח בתהליך בניית בית פרטי

בניית בית פרטי יכולה להיות כייפית ומהנה לאורך כל הדרך שהרי דברים תלויים בגורמים עימם אתם עובדים, אין ספק שהחלק הכייפי ביותר כשבונים בית פרטי הוא עיצוב הבית בדיוק כמו שחלמתם!

כחלק מהעבודה עם אוסטק שמיר אנו שמים דגש שכל "כאב הראש" יעבור אלינו ואל אנשי המקצוע המובילים שנשכרו לשם כך ושכל החלק הכייפי של העיצוב תוכלו להגשים בעזרת אנשי המקצוע שישמחו לעצב אתכם את הבית בהתאם לאופי המיוחד שלכם 🙂

לצפייה בגלריית פרויקטים נבחרים שלנו – תוכלו לראות מבחר סגנונות עיצוב בתים, כל אחד בהתאם לאופי המשפחה.

המאמר הבא מתרכז בעיצוב מטבחים ולשם כך ביקשנו מהספק המוכן והאהוב שלנו – נגריית איפרגן, לשתף אותנו ברזי המקצוע.

בעבר, ארונות המטבח היו עוד ארון רגיל בבית, ללא עיצוב ותחכום. אך במשך השנים, המטבח הפך ללב החם והפועם של הבית.

כיום, המטבח כבר לא רק המקום בו אנו מבשלים ארוחות משפחתיות, אלא הוא גם מקום בו נכין שיעורי בית, נגלוש באינטרנט, או סתם נשב לדבר על קפה ובהיותו החלל המרכזי בבית, דרושה מחשבה מעמיקה בעיצוב ובתכנון של חלל מגורים זה, שבדרך כלל ממוקם במבנה פתוח במרחב משותף עם פינת האוכל והסלון.

החלק המשמעותי הזה של הבית מקבל סטייל ואופי שונה בכל פעם שנעצב חלום למשפחה חדשה, עם כל פרויקט חדש של אוסטק שמיר. כשאנו מתחילים בפרויקט עיצוב וסידור המטבח, נצטרך לחשוב טוב איך אנו רואים את המטבח, כיצד למקם את כל כלי החשמל במטבח ומה הפונקציות העיקריות שחשוב לנו שיהיו במטבח. בדרך כלל, יעשה שימוש חכם בכל מאפייני הבית תוך שמירה על המאפיינים הטבעיים של הבית ואופי הבית אם הוא בסגנון כפרי או מודרני.

בניית בית פרטי – עיצוב המטבח

עיצוב המטבח מתחיל עוד בשלבי תכנון הבית מול האדריכל, מעצב/ת פנים או הנגרים שמתכננים עבורינו את המטבח – הם ישלבו את תוכנית המטבח בחלל הבית לפי מאפייני הבית ובתאום ותכנון התאורה שמתאימה לחלל המטבח. 

ישנן כמה אופציות שניתן לסדר את המטבח:

  • שורה אחת – אם יש לנו חלל קטן וצר האופציה הטובה ביותר תיהיה מטבח פס, לאורך קיר אחד , ובהצבת כל הפריטים בשורה אחת. מקרר לצד תנור ולצד כיור.
  • סידור L – צורה זו בעלת יתרונות רבים היא תיצור זווית נכונה בין מקרר לגז, תנור ולכיור. היא מתאימה לחללים בגודל בינוני , גדול.
  • סידור U  – צורה זו מתאימה למטבחים גדולים שיש בחלל 3 קירות שניתן לנצל את כל 3 הקירות. בצורה זו ניתן לשים על כל קיר פריט אחד , למשל קיר אחד יהיה עם מקרר ומקומות אחסון, קיר שני יכלול תנור, טוסטר וכו', קיר שלישי  יהיה עמדת כירים וכיור.
  • ישנה אופציה נוספת שהיא הכי מקובלת בתכנון מטבחים כיום והיא אופציה  "האי"- הצבת אי במרכז המטבח שיכול לשמש כשולחן אכילה  וכמשטח עבודה.

בניית בית פרטי – עיצוב המטבח

גם שאר אזורי הבית זוכים להתייחסות נכבדה ותכנון מוקפד! בעבודה עם אוסטק שמיר אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו מקסימום תוצר במינימום כאב ראש תוך עמידה בלוח זמנים ותקציב!

"נגרית איפרגן" עובדת עמנו זמן רב, נוסדה בשלהי שנות השבעים על ידי הנגר – אומן שמעון איפרגן וכיום מתנהלת ע"י הדור השני שגדל על בירכיו. עם ניסיון של מעל 45 שנה בעיצוב וייצור מטבחים וכל עבודות הנגרות והריהוט המשלים – אנו יודעים שהפרויקטים עם נגריית איפרגן תמיד יוצאים מושלמים!

למידע נוסף על נגריית איפרגן:

אתר: http://www.ifergan.co.il/

פייסבוק: https://goo.gl/17pbUi

אפליקציה: http://www.greenbuttonsolutions.com/ifergan