תכנון בית בהתאם לתקציב מוגדר מראש

נושא רגיש וחשוב ביותר הוא עלויות בנייה והקשר שלו עם התכנון האדריכלי.

משפחה שיוצאת להרפתקאה שנקראת בניית בית לרוב זו לה הפעם הראשונה שהם נכנסים לחוויה מסוג כזה וזו גם כנראה החוויה היקרה ביותר שהם חוו עד כה. התהליך מתחיל ברכישת קרקע והוצאה זו לרוב "בולעת" כ-50% מהתקציב הכולל. לאחר מכן ניגשים לאדריכל שהוא האיש האמון על הגשמת החלומות והפנטזיות של בעלי הבית בשלב הזה חשוב מאוד להיצמד לתכנון קפדני ותכנוני וחשוב שיהיה מלווה בגורם בעל ניסיון שיכול לתרגם את הרצונות שלנו לכסף.

אנו נתקלים בהרבה מאוד מקרים בהם לקוחות מגיעים עם תכניות בנייה של בתים שהם אינם מסוגלים לממש, עקב כך שישנה חריגה תקציבית מהותית מיכולת המימון והמחשבה הרווחת כי שלד המבנה מהווה 30%-50% מעלויות הבנייה הכוללים, שגויה ביסודה.

בבנייה פרטית, בה יש הקפדה על איכות ורמת חומרי הגמר עלויות השלד הן בדרך כלל  20%-25% מעלויות הבנייה. או אם נרצה לתרגם זאת למספרים – במידה ועלות השלד היא כ-500,000 ש"ח אז סביר שעלות הבנייה תהיה בין 2 מיליון ל-2.5 מיליון ש"ח. עיקר העלויות הן בחומרי הגמר, עבודות הנגרות, האלומיניום, סניטריים וחיפויים.

בחברת "אוסטק שמיר" אנו מקפידים שהתהליך התכנוני יהיה מלווה בבקרה תקציבית צמודה כך שנדע בכל מהלך התכנון שישנה סבירות תקציבית להוציא את הפרויקט אל הפועל. אנו משתדלים וגם מצליחים להוציא פרויקטים לפועל בסטיות תקציביות מינימליות של אחוזים בודדים בלבד.

תהליך התכנון והבקרה התקציבית שקוף ללקוחות בכל עת, בכך שכל שינוי שאנו מתבקשים לבצע מקבל בזמן אמת תמחור ואישור לקוח עוד קודם לתחילת העבודה. זה יכול להיות חיוב כספי אבל באותה מידה גם זיכוי כספי והתהליך זוכה לאמון הלקוחות שמרגישים שהם בידיים אמונות והוגנות. ב"אוסטק שמיר" מתגאים בפרויקטים שמסתיימים בסטייה אפסית מהתכנון הראשוני. יעידו על כך לקוחותינו הרבים!

כותב המאמר: אייל פריידס, מנהל מכירות בחברת אוסטק שמיר

בניה ירוקה ותמונת פנים בית של אוסטק שמיר

בית פרטי ירוק ומואר של אוסטק שמיר